9 april 2013 - 17:39 - Wereld
De 21-jarige Houssine E., die als jihadstrijder naar Syrië was afgerezen, is vorige week zwaargewond naar België gekeerd.
Houssine, aanhanger van Sharia4Belgium volgens de politie, ligt in een ziekenhuis in Brussel en wordt er streng bewaakt.
De jongen verdween in augustus uit België. Zijn familie dacht dat hij naar Marokko was vertrokken. Hij was toen pas veroordeeld voor geweld tegen de politie, meldt De Standaard.
In Syrië liep hij een schotwonde op. Het blijft onduidelijk hoe hij naar België wist terug te keren. Het Belgische ministerie van Buitenlandse zaken zegt van niets te weten.
Na het ziekenhuis wacht Houssine E. een celstraf op. Veroordeeld tot 200 uur werkstraf, besloot de rechter in februari zijn straf om te zetten in vijftien maanden cel omdat hij zijn taakstraf niet had uitgevoerd.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia