21 maart 2013 - 10:17 - Wereld
Een Marokkaan die vanuit Nederland als jihadstrijder naar Syrië was afgereisd, is vorige week omgekomen. Hij zou de eerste Nederlandse jihadstrijder zijn die wordt gedood in Syrië meldt De Telegraaf.
Mourad, 20, en zijn oudere broer, behoren tot het honderdtal jihadisten die in de laatste maanden Nederland verlieten voor Syrië en andere conflictgebieden.
De moeder van de jongens, die in Rotterdam woont, had telefonisch contact met de oudere broer van Mourad. De jongeman bereikte Syrië via Saoedi Arabië en weigert nu terug te keren naar Nederland.
De veiligheidsdienst AIVD weigert de dood van Mourad te bevestigen. AIVD vreest vooral voor de terugkeer naar Nederland van de jihadstrijders. Ginder gingen ze om met wapens en zagen ze dood en verderf. Ze komen getraumatiseerd en als ervaren vechters terug naar Nederland en vormen daarom mogelijk een gevaar.
De Nationale Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid heeft daarom besloten het dreigingsniveau voor terrorisme in Nederland te verhogen naar "substantieel". Sinds 2009 was dat niveau "beperkt".
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen