België: moslim die werd gearresteerd na gebed op straat overleden (video)
In het Belgische Luik vond enkele dagen geleden een opmerkelijk incident plaats. Een Tunesische man zorgde voor paniek nadat hij onverwachts op straat begon te bidden.
- België
Het huis van een Marokkaans gezin is enkel weken geleden in het Belgische Antwerpen met een handgranaat aangevallen.
De aanslag, waarbij geen slachtoffers vielen, werd door bewakingscamera’s vastgelegd. De Belgische federale politie gaf de beelden vrij.
Het incident vond op 2 september plaats en zou een afrekening zijn in het drugsmilieu. De familie die in het huis woont is in de regio bekend voor haar betrokkenheid bij criminele activiteiten.
Op de video ziet men een man voorbijrijden met een fiets. Hij haalt plots een handgranaat tevoorschijn, trekt aan de beveiligingspin en gooit de granaat tussen twee auto’s. Hij rijdt vervolgens snel weg.
Door de ontploffing raakten vier auto’s en de ruiten van drie huizen beschadigd. De explosie zorgde voor paniek in de wijk. De dader van de aanslag werd nog niet geïdentificeerd.
Lees meer
In het Belgische Luik vond enkele dagen geleden een opmerkelijk incident plaats. Een Tunesische man zorgde voor paniek nadat hij onverwachts op straat begon te bidden.
Een Belgische Marokkaan heeft afgelopen maandag in Wevelgem zijn vrouw doodgestoken omdat ze na elf jaar huwelijk wilde scheiden.
In het Belgische Sauvenière is afgelopen weekend geschokt gereageerd op een racistische en islamofobe aanval tegen een moslimgezin.
Een gezin uit het Belgische Charleroi zit vast in Marokko vanwege de sluiting van de grenzen en de schorsing van alle vluchten. Voor het gezin is de situatie erg moeilijk.
In het Belgische Deurne is vrijdagnacht rond 4:30 uur een granaat ontploft voor een appartementsgebouw. Het pand werd ook beschoten.