31 maart 2020 - 16:30 - Wereld
Vijftien leden van een Marokkaanse maffia zijn in België tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de ontvoering in 2016 van twee Marokkanen. Een van de slachtoffers is nog steeds vermist.
De criminele organisatie was in januari dit jaar opgerold. De bende was gespecialiseerd in de smokkel van harddrugs tussen Marokko en Nederland. Alle leden van de bende werden vervolgd voor de ontvoering van twee Marokkaanse drugsdealers in 2016 en het eisen van losgeld.
Adil Ennemti, 41-jarige politieman van Marokkaanse afkomst in Anderlecht, wordt ervan verdacht de ontvoering van Abdelkader B. op 7 juli 2016 en Younes B. vier maanden later, te hebben georganiseerd. De ontvoeringen zouden gelinkt zijn aan de verdwijning van een lading van 400 kilo cocaïne in de haven van Antwerpen.
Younes B wist na 38 dagen aan zijn gijzelaars te ontsnappen. Abdelkader B. werd nooit teruggevonden ondanks de betaling door zijn familie van 1,6 miljoen euro aan losgeld.
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss