2 december 2024 - 18:50 - Economie
De discussie over het belasten van grote vermogens laait weer op in Marokko. Nadat een eerder voorstel werd verworpen, komt de CDT-vakbond nu met een nieuw plan voor een vermogensbelasting. Ditmaal is het voorstel ingediend bij de Kamer van Adviseurs, het tweede kamer van het Marokkaanse parlement.
De CDT wil dat er belasting wordt geheven op banktegoeden, onroerend goed en aandelen van de rijkste inwoners van Marokko. Het voorstel is om 0,20% belasting te heffen op vermogens tussen de 10 en 100 miljoen dirham, en 0,25% op vermogens boven de 100 miljoen dirham.
Lees ook: Marokko verlaagt belastingen voor lage inkomens
Volgens de CDT kan deze belasting ervoor zorgen dat de rijken meer bijdragen aan de financiering van publieke diensten en de ontwikkeling van het land. De vakbond wil "een betere balans tussen de verschillende inkomensgroepen".
Om die sociale en fiscale rechtvaardigheid te bereiken, stelt de CDT ook voor om de belastingvrije voet voor de inkomstenbelasting te verhogen naar 60.000 dirham en het maximale belastingtarief te verlagen naar 35%. Ook wil de vakbond dat pensioenen worden vrijgesteld van inkomstenbelasting, als "teken van solidariteit tussen de generaties".
Ten slotte wil de CDT dat bedrijven in de sectoren aardgas, motorolie, brandstofimport en telecommunicatie geen tijdelijke belastingvrijstellingen meer krijgen. Volgens de vakbond maken deze bedrijven "grote winsten op de nationale markt" en moeten ze "bijdragen aan de financiering van de economie".
Lees ook: Marokko weigert belastingparadijs voor influencers te zijn
De CDT vraagt ook om meer geld voor de arbeidsinspectie. Ze willen 100 extra inspecteurs om "de normale werking van de organisatie te garanderen".
Uitleveringsprocedure Dubai afgerond: Dikke Nordin voor de rechter
Berkane treft maatregelen tegen koudegolf
Marokkaanse vrouwen niet meer welkom in Dubai
Geweld op universiteit Tetouan: gevangenisstraf voor studenten
Grootschalige fraude ontdekt bij Ramadan-voedselhulp in Marokko
Spanje ontevreden met Marokkaans succes
Spanje ontevreden met Marokkaans succes
Vraag en aanbod uit balans op Marokkaanse huizenmarkt
Algerije verrast door vlucht naar Laayoune toe te staan
Koffie wordt nog duurder in Marokko
AliExpress introduceert betaling in dirham
Marjane opent de aanval op Turkse concurrent BIM
Productie Sandero van Marokko naar Roemenië verplaatst?
Tunesische export naar Marokko in vrije val