Studentenrellen in Marokko: dode en gewonden
Bij studentenrellen in Marrakech en Agadir is eerder deze week een jongeman omgekomen en raakten vijf anderen gewonden.
- Marokko
Leila Alaoui is woensdag na het Al Asr gebed op de Imam Souhaili begraafplaats in Marrakech begraven. De jonge fotografe werd bij een terreuraanslag in Burkina Faso gedood.
Meerdere persoonlijkheden waren op de begrafenis van de fotografe aanwezig. Onder hen, de Wali van Marrakech-Safi Mohamed Moufakkir, de consul van Frankrijk in Marrakech Eric Gérard en de directeur van Amnesty International Marokko, Mohamed Sektaoui.
Leila Alaoui was afgelopen vrijdag door meerdere kogels geraakt tijdens een terroristische aanval op een hotel en een café in Ouagadougou. Ze bezweek maandagavond in het ziekenhuis aan een hartaanval. Koning Mohammed VI betaalde de repatriëring van haar lichaam naar Marokko.
De in 1982 geboren fotografe was in Burkina Faso voor een fotoproject van Amnesty International.
Lees meer
Bij studentenrellen in Marrakech en Agadir is eerder deze week een jongeman omgekomen en raakten vijf anderen gewonden.
Miloud Chaabi is zondag op de Achouhada begraafplaats in Rabat begraven. Politici en beleidsmakers woonden de begrafenis bij.
Een tweede student die ernstig gewond was geraakt tijdens de studentenrellen in Marrakech vorige week, is aan zijn verwondingen overleden.
De Frans-Marokkaanse fotografe Leila Alaoui is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een terroristische aanval in Ouagadougou, hoofdstad van Burkina Faso.
Koning Mohammed VI heeft een boodschap van medeleven aan de familie van Leila Alaoui gestuurd. De jonge fotografe kwam om na een terroristische aanval in Burkina Faso.