20 december 2012 - 12:54 - Marokko
In de recentste Forbes-ranking van meest transparente NGO’s in de Arabische wereld, verschijnen geen Marokkaanse organisaties. Solidariteitsminister Bassima Hakkaoui, weigerde met Forbes samen te werken.
In totaal staan 2050 organisaties uit 11 Arabische landen in de ranking, namelijk uit Saoedi-Arabië, Palestina, Jordanië, de Verenigde Arabische Emiraten, enzovoort.
Bassima Hakkaoui, weigerde op het verzoek van Forbes in te gaan, en een lijst te verschaffen van Marokkaanse NGO’s met vermelding van hun financiële gegevens.
Woensdag heeft Bassima Hakkaoui dit ontkend. In een verklaring zegt ze hierover nooit contact te hebben gehad met Forbes.
Haar afdeling zou onlangs ook een brochure hebben gepubliceerd over de toekenning van subsidies. In de brochure staan de namen van de door de Staat gesubsidieerde NGO’s en het bedrag dat ze krijgen.
In Marokko geeft de Staat jaarlijks 9 miljard dirham aan 50.000 NGO’s. In 2007 had een studie van de Hoge Planning Commissie, aangetoond dat 97% NGO’s in Marokko, weigerden hun rekeningen bekend te maken.
In april dit jaar had El Habib Choubani, minister van Betrekkingen met het Parlement, Marokkaanse verenigingen ook van geld witwassen beschuldigd.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt