13 oktober 2024 - 08:00 - Marokko
Een bankmedewerker in Fez is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete voor het verduisteren van meer dan 8 miljoen dirham van de bank waar hij werkte.
De man, ongeveer 30 jaar oud, was werkzaam bij een bankfiliaal in de wijk Tghat. Hij werd zes maanden geleden gearresteerd en zat sindsdien in de gevangenis van Bourkaiz. Naast de gevangenisstraf moet hij ook 8.421.000 dirham terugbetalen aan de bank.
Lees ook: Miljoenen gestolen van Marokkaanse bank
De veroordeelde had twee chequeboekjes en vier cheques van verschillende banken in zijn bezit, die waren uitgeschreven aan een overheidsinstelling. Hij had ook bankpassen op zijn eigen naam aangemaakt en gekoppeld aan verschillende accounts die hij had geopend op platforms voor de handel in cryptovaluta.
Lees ook: Bankdirecteur in Tetouan terecht voor megafraude
Naast de bankmedewerker zijn er nog andere mensen veroordeeld in deze zaak. Een mededader kreeg zes maanden gevangenisstraf, een echtpaar kreeg een voorwaardelijke straf van zes maanden en een andere verdachte werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Een van de verdachten werd vrijgesproken.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko