11 maart 2024 - 19:00 - Marokko
Een baby die maandag in een steeg in de wijk Ganboria in Tanger was achtergelaten, is gered door enkele voorbijgangers. Het kind is naar het ziekenhuis gebracht en de autoriteiten zijn ingeschakeld.
De baby werd aangetroffen nadat voorbijgangers zijn gehuil hoorden. Ze namen het kind mee en brachten het naar het Mohammed V-ziekenhuis. De lokale autoriteiten en de gerechtelijke politie werden op de hoogte gebracht en een onderzoek is gestart.
Lees ook: Twee baby’s achtergelaten bij moskee in Frankrijk
Tanger kampt met een toenemend aantal verlaten kinderen. Vaak gaat het om kinderen die buiten het huwelijk zijn geboren. Volgens experts en mensenrechtenverdedigers worden er in heel Marokko elke dag meer dan 100 kinderen achtergelaten.
Lees ook: Marokko: baby in centrum Guelmim achtergelaten
De oorzaken van dit probleem zijn complex en divers. Armoede, sociale onthechting en een gebrek aan seksuele voorlichting spelen een rol. Ook de stigma die rust op ongehuwde moeders en hun kinderen draagt bij aan het probleem.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Stroomuitval in Europa verstoort internet in Marokko
Franse acteur trots op droomvilla in Marrakech
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude