13 mei 2024 - 09:00 - Marokko
De Marokkaanse branchevereniging van autoverhuurbedrijven klaagt bij de autoriteiten over wantoestanden in de sector in Marrakech. Vooral toeristen worden het slachtoffer van oplichting en misbruik. De branchevereniging waarschuwt dat er dringend ingegrepen moet worden, zeker met het oog op het WK 2030 dat deels in Marokko zal plaatsvinden.
In een brief aan de gouverneur van Marrakech en de directeur-generaal van de luchthavens wijst de branchevereniging op de aanwezigheid van illegale en legale autoverhuurders en privéchauffeurs die toeristen lastigvallen bij hun aankomst op de luchthaven Marrakech-Menara. Volgens de vereniging komen deze voertuigen uit andere steden en mogen ze volgens de nieuwe wetgeving die op 15 april is ingegaan, niet in Marrakech rijden.
Lees ook: Strengere regels voor autoverhuur in Marokko
Daarnaast hekelt de branchevereniging de vele oplichtingsgevallen waarvan toeristen in Marrakech het slachtoffer zijn. Deze incidenten worden vaak gefilmd en gedeeld op sociale media, wat de reputatie van de toeristische sector in Marrakech ernstig schaadt.
Lees ook: OK Mobility vestigt zich in Marrakech
De branchevereniging dringt aan op strengere controles en sancties om de wantoestanden in de autoverhuursector in Marrakech aan te pakken. Dit is volgens hen essentieel om de reputatie van Marokko als toeristische bestemming te beschermen, zeker in het kader van het WK 2030.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf