4 oktober 2017 - 16:30 - Marokko
Een mooi maar héél kort initiatief. De Vereniging voor cultuur, beschaving en burgerschap 3C startte afgelopen zaterdag in Khouribga een leuk project met jongeren: zebrapaden omtoveren tot kleurrijke kunstwerken. Het project viel echter niet in de smaak bij de autoriteiten.
Een vijftiental leden van de vereniging en vrijwilligers schilderden afgelopen weekend meerdere zebrapaden in het centrum van de stad met pastelkleuren en mooie Marokkaanse mozaïek motieven. De vereniging had daarvoor toestemming gekregen van de autoriteiten en werd zelfs door de politie geholpen om het verkeer tijdelijk om te leiden.
Tot grote verbazing van de vereniging kwamen de autoriteiten dinsdag terug op hun besluit en werden de kleurrijke zebrapaden rood geverfd.
"Ons doel was mensen bewust te maken van de verkeersveiligheid en vooral kinderen, alsook de stad, waar weinig animatie bestaat, kleurrijker te maken”, stelt Abdo Nait, voorzitter van de vereniging 3C.
"Helaas hebben ambtenaren van de ministeries van Verkeer en Binnenlandse Zaken een brief gestuurd naar de plaatselijke autoriteiten om de kleurrijke zebrapaden te doen verdwijnen omdat ze niet meer aan de standaardnormen voldeden”.
In april dit jaar lanceerde de vereniging Tzouri een identiek initiatief in Oujda, in samenwerking met het Frans Instituut. Verschillende oversteekplaatsen werden toen door vrijwilligers geschilderd om de lokale bevolking bewust te maken van de verkeersregels. Volgens Mohamed Moumou, voorzitter van Tzouri, zijn de kleurrijke zebrapaden er na zes maanden nog steeds. Ze werden deels gewist door de regen en druk verkeer maar zijn nog steeds zichtbaar.
Lees meer
In Tanger zijn een aantal zebrapaden permanent verlicht. De zebrapaden zijn nog in testfase.
Een mooi initiatief van enkele jonge Marokkaanse kunstenaars. Samen hebben ze besloten zebrapaden in Oujda een kleurtje te geven.
De Marokkaanse autoriteiten maken zich steeds meer zorgen over de snelle verspreiding van het sjiisme in het land.
De Marokkaanse autoriteiten hebben zaterdag de ontmanteling aangekondigd van een terroristische cel van de terreurorganisatie Daesh.
In Ouezzane raken de grondwatervoorraden uitgeput vanwege de steeds groeiende irrigatiebehoeften van cannabisboeren in de regio, wat dramatische gevolgen heeft voor de visreserves.
De antiterrorisme rechtbank bij het Hof van Beroep in Salé heeft de inhechtenisneming bevolen van dertien leden van een terreurcel die aanslagen in het land wilden plegen.
In Marokko zouden ruim 7200 mensen op straat leven. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Hoge Planning Commissie HCP dat maandag ter gelegenheid van de Wereld Habitatdag werd...
Een Marokkaanse man en zijn vier kinderen zijn afgelopen vrijdag bij een woningbrand in de Italiaanse stad Como op 35 kilometers van Milaan omgekomen.
Al Adl Wal Ihssane zal op vraag van de Democratisch Links Federatie (FGD) niet aan de volgende demonstratie van Hirak op zondag 8 oktober in Marokko deelnemen.
Vijf mensen zijn zondag in het Marokkaanse Moulay Abdellah Amghar gewond geraakt na door een wild zwijn te zijn aangevallen.