2 februari 2015 - 22:36 - Economie
Het wagenpark van de Marokkaanse overheid telt ruim 115.000 voertuigen. Enkel de brandstofkosten lopen jaarlijks al op tot 1,1 miljard dirham!
Al Akhbar deed onderzoek naar de staat van het wagenpark en ontdekte dat er heel wat misbruiken waren. Voorbeelden zijn het gebruik van de voertuigen buiten de werkuren en royale contracten met autoleasebedrijven voor luxewagens.
De krant schrijft dat sommige ambtenaren de auto’s zelfs weigeren terug te geven wanneer ze op pensioen gaan en doet melding van dergelijke gevallen in Tanger.
Deze cijfers staan echter in strijd met gegevens die begin 2014 werden vrijgegeven en waaruit bleek dat de staat 184.458 voertuigen bezit en dat dezen ruim 1,6 miljard dirham aan brandstof per jaar verbruiken.
De Marokkaanse overheid kocht zijn allereerste auto’s in Amerika, net na de onafhankelijkheid van Marokko in 1956. De eerste bestelling was voor de baas van de Marokkaanse politie, Mohamed Laghzaoui.
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Nador: 23 arrestaties na omstreden bruiloft "Moussa"
Verwarde man die werd uitgezet terroriseert Tanger (video)
Felle kritiek op speelhal in Tanger na incident met jonge vrouw
Wanhopige Marokkaanse profvoetballer zwemt naar Spanje
Vrouw pakt microfoon en waarschuwt voor restaurant in Martil, zaak gesloten
Revolut komt Marokkaanse banksector ontwrichten
Prijzen dalen in Marokko, maar niet overal
Marokko maakt einde aan monopolie Spaanse groep
Braziliaan domineert supermarkten in Marokko
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden