12 maart 2011 - 16:52 - Economie
De gevolgen van de betogingen van 20 februari in Marokko zijn sterk voelbaar in de toeristische sector. In Marrakesh hebben de boekingen sindsdien gedaald met 40%.
Naast deze daling van de boekingen, heeft de Marokkaanse stad met de annulering van 20.000 nachten moeten doen sinds zondag 20 februari. Op dit tempo loopt de toeristische bestemming tot een ramp. Het zal de stad minimum acht maanden kosten om te herstellen!
Deze daling van 40% van de boekingen betreft enkel de maanden april en mei, wat gewoonlijk een hoog toeristisch periode is. De reisorganisator FRAM kondigt zo een daling van 50% van zijn verkoop. Ook Alpitour en Expedia Reizen hebben te kampen met een vertraging van de boekingen naar Marrakesh.
De bestemming, slachtoffer van de revoluties in de Arabische wereld, maar ook van de amalgamen gemaakt door internationale media, kijkt met angst uit naar de marsen verwacht op 20 maart.
Voor de humor: Marokko werd opgenomen in de lijst met "gevaarlijke landen voor toeristen" door Italië en Engeland na de Tunesische revolutie, alvorens uit deze zelfde lijst te worden verwijderd!
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?