28 augustus 2016 - 18:40 - Economie
Marokko gaat binnenkort frambozen naar de Verenigde Staten gaan exporteren. Een overeenkomst hierover zal in de komende weken met de Amerikaanse sanitaire autoriteiten worden gesloten.
Volgens l’Economiste heeft het Amerikaanse staatsdepartement voor landbouw (USDA) nieuwe regels vastgelegd voor de invoer van frambozen uit Marokko en elders.
Het definitief besluit wordt op 25 oktober verwacht. De Marokkaanse autoriteiten zullen daarna de landbouwgronden moeten kiezen, controles uitvoeren en conformiteitscertificaten uitleveren aan landbouwers die het fruit naar Amerika zullen exporteren.
Lees meer
Goed nieuws voor Marokkaanse landbouwers. Het Amerikaanse ministerie van Landbouw heeft toestemming gegeven voor de invoer van Marokkaanse frambozen.
De Verenigde Staten hebben de financiële hulp die aan de Marokkaanse politie werd beloofd als onderdeel van de samenwerking tussen de twee landen naar boven herzien.
De Verenigde Staten hebben voor het jaar 2017 een financiële hulp van 33 miljoen dollar aan het Marokkaans leger toegekend.
De Verenigde Staten hebben drie miljoen dollar extra aan Marokko toegekend voor de hervorming van het gevangenissysteem. De totale hulp bedraagt nu 7,1 miljoen dollar.
De export van Marokkaanse citrusvruchten naar de Verenigde Staten zal vanaf oktober opnieuw toegestaan zijn. Dat laat de Marokkaanse warenautoriteit ONSSA weten.
Canadese vliegtuigbouwer Bombardier gaat een deel van zijn productie vanuit het Ierse Belfast naar Marokko verplaatsen.
De Duitse rederij OPDR gaat begin augustus twee directe verbindingen tussen Casablanca, Agadir en het Russische Sint Petersburg lanceren.
De Franse autotoeleverancier Valeo gaat een nieuwe fabriek van 50 miljoen euro bouwen in Tanger. Dat laat de groep in een verklaring weten.
Delphi gaat zijn aanwezigheid in Marokko versterken. De Amerikaanse auto onderdelenproducent belooft in de komende vijf jaar belangrijke investeringen in het koninkrijk.
Voor de zomerperiode volgend jaar gaat Transavia meer vluchten aanbieden naar Marokko. De groep belooft 100.000 extra plaatsen.