20 maart 2022 - 17:40 - Marokko
Karima Benyaich, ambassadeur van Marokko in Spanje, is zondag op haar post teruggekeerd. De diplomate was in mei vorig jaar naar Rabat teruggeroepen voor overleg en was sindsdien niet naar Madrid teruggekeerd.
De terugkeer van Karima Benyaich op haar post volgt op de recente verklaringen van Spanje over het Marokkaans autonomieplan voor de Sahara.
Lees ook: Spanje verandert van standpunt over Sahara
Marokko bevestigt met de terugkeer van Karima Benyaich in Madrid, het herstel van de betrekkingen met Spanje. Deze waren erg gespannen sinds de opname van Polisario-leider Brahim Ghali in een Spaans ziekenhuis onder een valse identiteit. Kort daarop volgde een migratiecrisis waarbij duizenden Marokkanen Sebta binnenkwamen.
Lees ook: Marokko heeft "perfect excuus" om grenzen met Spanje gesloten te houden
In een bericht aan Koning Mohammed VI verklaarde de Spaanse premier Pedro Sanchez vrijdag dat "Spanje het Marokkaanse autonomie-initiatief, gepresenteerd in 2007, als de meest serieuze, realistische en geloofwaardige basis beschouwt voor het oplossen van het geschil" over de Sahara.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk