12 januari 2024 - 10:00 - Wereld
Driss Boudroz, een 83-jarige Alphenaar, is nog altijd aan het herstellen van de schok die hij kreeg toen zijn volkstuintje negen maanden geleden volledig afbrandde.
Het tuintje, waar hij veertig jaar lang met passie aan werkte, werd eind maart door een nog onbekende oorzaak in as gelegd. Zowel kostbaar gereedschap als zijn zeven bijenkasten gingen verloren. Hoewel de oorzaak van de brand onbekend blijft, is er dankzij een inzamelingsactie bijna 15.000 euro opgehaald om het tuintje weer op te bouwen.
Lees ook: Italiaans dorp vervult laatste wens Marokkaanse Hanane
Driss, die oorspronkelijk uit Marokko komt, komt sinds de brand minder vaak in zijn tuintje. De impact van de brand is enorm. Hij mist zijn dagelijkse toevluchtsoord. Ondanks de moeite die hij heeft met het verwerken van het verlies, is hij diep geraakt door alle hulp en donaties die hij heeft ontvangen. Zijn familie is vastberaden om het volkstuintje weer in ere te herstellen, en er staat al een nieuw tuinhuisje.
Lees ook: Buurt mobiliseert zich om winkel van plots overleden Hicham open te houden
De familie is dankbaar voor de initiatiefnemers van de crowdfundingactie. Ze hopen dat Driss, ondanks zijn leeftijd en de noodzaak van hulp, zijn geluk in het tuintje kan hervinden. Zijn zoon Abdelkader is vastbesloten om hem bij te staan en ervoor te zorgen dat het tuintje niet alleen wordt hersteld, maar zelfs beter wordt dan voorheen.
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen