Ruim 100.000 Algerijnse toeristen in Marokko
Marokko verwacht een grote toestroom van Algerijnse toeristen tijdens de zomerperiode. Ruim 100.000 Algerijnen zullen de zomervakantie in het koninkrijk doorbrengen.
1 april 2014 - 22:28 - Marokko
Marokko is een van de populairste bestemmingen bij Algerijnse toeristen. In 2013 hebben 103.215 Algerijnen het Koninkrijk bezocht, tegen 90.000 in 2012. Casablanca is de meest bezochte stad.
De gespannen betrekkingen tussen Marokko en Algerije hebben overduidelijk geen invloed op de handel en het toerisme tussen de twee buurlanden. Dat blijkt onder meer uit de 22%-toename van het aantal Algerijnse toeristen die Marokko tussen 2011 en 2013 bezochten.
Abdelilah Oudades, consul-generaal van Marokko in Oran, schat dat het aantal Algerijnen die Marokko bezoeken in de komende jaren zal toenemen tot 700.000. Volgens hem is dit het bewijs dat Algerijnen zich thuis voelen in Marokko
Casablanca is Marokko’s meest bezochte stad door Algerijnen, waar ze vorig jaar goed waren voor 75.000 overnachtingen. Marrakech en Agadir behoren ook tot de meest populaire steden.
Volgens de Wereldraad voor Reizen en Toerisme is Marokko de beste toeristische bestemming in Noord Afrika in 2014. In 2013 heeft het land 10,4 miljoen toeristen ontvangen en een omzet van 60 miljard dirham behaald.
Lees meer
Marokko verwacht een grote toestroom van Algerijnse toeristen tijdens de zomerperiode. Ruim 100.000 Algerijnen zullen de zomervakantie in het koninkrijk doorbrengen.
Marokko was in 2013 voor Israël de vierde herkomstland van toeristen in Afrika. Ruim 2600 Marokkanen brachten er hun vakantie door volgens het Israëlisch statistiekenbureau.
Ondanks de gespannen politieke situatie tussen de twee landen, staat Marokko in de top 5 van favoriete bestemmingen van Algerijnse toeristen. Het Koninkrijk staat echter ver...
Vorig jaar bezochten ruim 700.000 Algerijnen Marokko, ondanks de gesloten grenzen. Een paar jaar terug waren dat er maar 100.000.
Ruim 80.000 Algerijnse toeristen hebben sinds het begin van het jaar Marokko bezocht. Dat is 26 procent meer dan vorig jaar volgens gegevens van Algerijnse reisbureaus.