Zoeken

Algerijn krijgt 11 jaar voor moord op Marokkaan in Spanje

1 juni 2013 - 17:00 - Wereld

Geschreven door Laila A.

Een Algerijn is deze week door een rechtbank in de Spaanse Biskaje, veroordeeld tot 11 jaar gevangenis, voor de moord op een Marokkaan in april vorig jaar.

Het slachtoffer, vader van vier kinderen, werd tijdens een vechtpartij buiten een bar doodgestoken door de Algerijn. De dader was bekend bij de Spaanse politie voor diverse kleine misdaden, en bevond zich illegaal in Spanje.

Over drie jaar zal hij door Spanje aan Algerije worden uitgeleverd, waar hij de rest van zijn straf zal moeten uitzitten. Ook moet hij gedurende 10 jaar op minstens 500 meter afstand blijven van de familie van het slachtoffer.

Daarbovenop besloot de rechter een schadevergoeding van 320.000 euro toe te kennen en de kinderen van de Marokkaan, die legaal in Bilbao woonde.

Gevechten tussen Marokkanen en Algerijnen komen vaak voor in Spanje. In augustus vorige waren mensen ernstig gewond geraakt tijdens botsingen tussen jonge Marokkanen aan Algerijnen in de badplaats Empuriabrava te Girona.

Lees meer

Spaanse tieners cel in voor moord op Marokkaan

Twee Spaanse tieners van 14 en 16, werden door de rechtbank in Almeria tot 5 en 6 jaar celstraf veroordeeld voor de moord op de Marokkaanse Nasar M. in november 2012 in El Ejido.

Bloedige gevechten tussen Marokkanen en Algerijnen in Spanje

Op dinsdag is een gevecht in een shishabar tussen Marokkanen en Algerijnen, uit de hand gelopen in Empuriabrava, Girona, in het noordoosten van Spanje.

Marokkaan riskeert 44 jaar cel voor ’buit van 5 euro’

Het Spaans Openbaar Ministerie eiste vorige week 44 jaar gevangenisstraf tegen een Marokkaan, voor de moord op een bejaarde vrouw in februari 2012.

Marokkaan 9 jaar onterecht in gevangenis in Spanje

Een Marokkaan heeft in Spanje negen jaar vastgezeten voor een verkrachting dat hij nooit beging. De Spaanse justitie heeft hem deze week een schadevergoeding van 650.000 euro...

16 jaar cel voor moord op Youssef Sabbahi in Zijtaart

De rechter in Den Bosch heeft vrijdag de 32-jarige Samiak Sadegein tot 16 jaar celstraf veroordeeld voor de moord op de Marokkaanse Youssef Sabbahi.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team