14 april 2024 , 17:00 - Saïd Amraoui - Sport
De Algerijnse autoriteiten hebben beslist om de toegang tot het land te ontzeggen aan de shirts van de Marokkaanse voetbalclub Renaissance Sportive Berkane. De club speelt op 21 april tegen de Algerijnse USMA in de heenwedstrijd van de halve finale van de CAF Confederation Cup.
Het shirt van Berkane bevat een kaart van Marokko met zijn Sahara. Algerije steunt het Polisario-front, dat onafhankelijkheid voor de Sahara nastreeft, en beschouwt de kaart op het shirt als een provocatie.
Lees ook: Sofiane Boufal geeft shirt aan adviseur Koning Mohammed VI (foto’s)
De beslissing van Algerije is met kritiek onthaald door Marokkaanse sport- en politieke organisaties. Ze beschuldigen Algerije van het politiseren van sport en het ondermijnen van de geest van sportieve samenwerking.
Lees ook: Cristiano Ronaldo Jr. verrast met shirt Marokkaanse international (video)
Marokko heeft een plan voor autonomie van de Sahara voorgesteld, dat door een groot aantal landen, waaronder Duitsland , Spanje en Frankrijk, wordt gesteund. Het Polisario, met steun van Algerije, blijft echter pleiten voor een referendum over de toekomst van de regio.
Bloedbad op Duitse kerstmarkt op nippertje voorkomen, Marokkanen en imam opgepakt
Storm Emilia zet Noord-Marokko onder water (video)
Bootovertocht Spanje-Marokko nachtmerrie door storm, stoelen vliegen rond, auto’s beschadigd
Bejaarde broers vechten om grond in Tetouan, één dode
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Jonge vrouw en tiener sterven na val uit gebouw in Tanger
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Marouane Chamakh: "Wil dat Marokko wint, maar gun Algerije een super parcours"
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup
Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup
Souffian El Karouani hekelt ijzige stilte van Walid Regragui
Walid Regragui kiest voor risicovol plan
Ayyoub Bouaddi krijgt spreekverbod over Marokko
Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE