25 september 2018 - 10:40 - Marokko
Berichten over een gratis oversteek naar Spanje aan boord van motorboten werden afgelopen weekend massaal gedeeld in het noorden van Marokko.
Volgens deze berichten zouden meerdere motorboten mensen die naar Spanje wensen te emigreren, gratis vervoeren.
Persagentschap EFE vernam van een 17-jarige jongen uit Al Hoceima dat honderden mensen in nabijgelegen bossen en op stranden wachtten op de aankomst van de boten voor "een veilig en gratis reis". De honderden kandidaat-migranten wachtten urenlang op de boten alvorens te beseffen dat de informatie vals was.
Een dag daarvoor had de gendarmerie een krachtige motorboot achtervolgd die migranten wilde komen oppikken op het strand van Martil. De bestuurder van de boot vluchtte toen met zijn lege vaartuig op volle zee.
0ok in de regio van Martil wachtten migranten urenlang op een gratis oversteek:
Lees meer
Het was geen drugssmokkel maar een poging om illegaal naar Spanje te emigreren. De gendarmerie zette in de nacht van zaterdag op zondag de achtervolging in op een go-fast boot...
Een patrouilleboot van de Marokkaanse marine opende dinsdag het vuur op een speedboot met een tiental Marokkanen aan boord. Allen wilden naar Spanje emigreren.
Mooi initiatief van een aantal rode taxi’s in Casablanca die hebben besloten om patiënten van twee ziekenhuizen in de metropool gratis te vervoeren.
De Marokkaanse marine heeft dinsdag een honderdtal - voornamelijk Marokkaanse - migranten geholpen in de Middellandse zee.
Zes mensen verdacht van samenwerking met een smokkelnetwerk van migranten zijn door de politie in Nador gearresteerd.
De Marokkaanse autoriteiten hebben in de afgelopen dagen honderden migranten die in kampen en bossen in het noorden van Marokko verbleven, naar andere steden gebracht.
In de Middellandse zee tussen Marokko en Spanje werden tijdens het weekend 395 migranten opgepikt.
De Marokkaanse marine heeft zaterdag en zondag 615 migranten die illegaal naar Spanje probeerden te gaan, in de Middellandse zee opgepikt.
De koninklijke marine heeft zaterdag 136 migranten op weg naar Spanje, op volle zee gered.
Een Spaanse man werd dinsdag gearresteerd nadat zijn go-fast boot met migranten onder vuur werd genomen door de Koninklijke marine in het noorden van Marokko.