12 augustus 2018 - 13:20 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten hebben in de afgelopen dagen honderden migranten die in kampen en bossen in het noorden van Marokko verbleven, naar andere steden gebracht.
Volgens de Marokkaanse vereniging voor de mensenrechten AMDH werden in Nador en Tanger tussen dinsdag en zaterdag honderden migranten op bussen gezet en naar Tiznit bij Agadir gebracht.
Een woordvoerder van de plaatselijke autoriteiten bevestigde de informatie. Volgens hem gaat het om "een operatie in de strijd tegen illegale immigratie" en werden tussen 1600 en 1800 mensen naar steden gebracht waar "de levensomstandigheden beter zijn".
De AMDH oordeelt dat de arrestaties en verplaatsingen van migranten zonder bevel van de justitie illegaal zijn en dat zowel Marokko als Spanje en de Europese Unie daar verantwoordelijk voor zijn.
In Spanje kwamen sinds het begin van het jaar 23.000 migranten aan via de Middellandse zee. Het land is daarmee de eerste ingang van migranten in Europa geworden.
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham