Zoeken

Al Hoceima geen gemilitariseerd gebied volgens minister van Binnenlandse Zaken

28 mei 2017 - 17:30 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Tijdens de protesten die al maanden aan gang zijn in Al Hoceima wordt regelmatig de demilitarisatie van de regio gevraagd. Minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken heeft er opnieuw aan herinnerd dat dat al het geval is sinds 1959.

Voor de minister werd de Dahir 1958 waarin de regio Al Hoceima werd gedefinieerd als een militair zone, een jaar later, in 1959, al ingetrokken na de bekendmaking van het koninklijk besluit over de administratieve indeling van het land.

« Wat betreft de beweringen over een ‘militarisering Dahir’ in de provincie Al Hoceima moet opnieuw worden benadrukt dat de Dahir 1-58-381 die de provincie tot militaire zone verklaarde werd ingetrokken en geannuleerd na de afkondiging van de Dahir 1959 over de administratieve indeling van het Koninkrijk ». Dat verklaarde de minister tijdens een bijeenkomst met vertegenwoordigers van de verenigingen van ouders van leerlingen in de provincie.

Abdelouafi Laftit herinnerde er tevens aan dat niet alleen Al Hoceima toen als een militaire zone werd beschouwd. Ook voor de provincie Meknes was dat het geval van 1958 tot 1959.

Lees meer

Al Hoceïma : 176 arrestaties sinds het begin van de protesten

Tijdens de demonstraties in de afgelopen zeven maanden in de regio van Al Hoceima werd een recordaantal mensen gearresteerd.

Marokko: vader minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken overleden

Minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken is woensdag in Tetouan aangekomen om de begrafenis van zijn vader bij te wonen.

Demonstranten omsingelen helikopter minister Binnenlandse zaken in Al Hoceima

Het is minister Abdelouafi Laftit niet gelukt op de bevolking in het noorden van Marokko gerust te stellen. Net voor zijn vertrek werd zijn helikopter in de regio van Al Hoceima...

Koning Mohammed VI woedend op Fouad Ali El Himma vanwege Al Hoceima

Koning Mohammed VI is woedend op zijn grote vriend en raadgever Fouad Ali El Himma vanwege zijn betrokkenheid bij de opstelling van een rapport over Al Hoceima.

Kamerleden eisen vrijlating Hirak-gevangenen

Tijdens de wekelijkse mondelinge vragensessie in het Marokkaans parlement hebben de leden voor de vrijlating gepleit van de demonstranten die in Al Hoceima werden gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team