Ahmed Aboutaleb op werkbezoek in Marokko
Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is sinds dinsdag in Marokko voor een driedaagse werkbezoek.
8 december 2015 - 12:51 - Nederland
Burgemeester Ahmed Aboutaleb werd volgens MediaTV maandag uit het stadhuis van Rotterdam geëvacueerd vanwege een "dreigende situatie".
Volgens de zender mocht Aboutaleb kort na de ontruiming terug naar het stadhuis keren. De politie zou een 29-jarige man hebben gearresteerd die ermee had gedreigd een bom bij het stadhuis te plaatsen.
"Vanmorgen kwam er een dreigement binnen bij de politie. Een man zei dat hij een bom ging plaatsen bij het stadhuis. Er zijn nooit concrete aanwijzingen geweest dat er echt een explosief zou worden geplaatst. Uit voorzorg hebben we extra politiekracht ingezet.", aldus een politiewoordvoerder die niet kan bevestigen dat de burgemeester uit het gebouw werd gehaald.
Lees meer
Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is sinds dinsdag in Marokko voor een driedaagse werkbezoek.
Denk heeft een onderzoek gevraagd naar de houding van burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam ten opzichte van de Turks-Nederlandse gemeenschap.
Ahmed Aboutaleb wordt in mei volgend jaar in Marokko verwacht. De burgemeester van Rotterdam zal er het filmfestival van Nador bijwonen.
De radicale prediker Fawaz Jneid uit Den Haag heeft op Facebook hard uitgehaald naar burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam.
Voor het tweede opeenvolgend jaar is burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam tot beste lokale bestuurder van Nederland uitgeroepen.