22 januari 2016 - 10:00 - Wereld
Voor het tweede opeenvolgend jaar is burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam tot beste lokale bestuurder van Nederland uitgeroepen.
De bewindsman van Marokkaanse afkomst werd volgens het AD verkozen vanwege zijn "verbindende, daadkrachtige en deskundige optreden". Vooral zijn harde toespraak na de aanslag van Charlie Hebdo werd positief ontvangen.
Volgens Eric de Kluis, hoofdredacteur van het blad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing organiseert, is de keuze van Aboutaleb niet toevallig. "Het feit dat hij nu voor de tweede maal wint, laat zien dat de bestuurders van Nederland hem niet alleen om dat optreden waarderen, maar dat ze in hem een consistent bestuurder zien die er niet voor schuwt soms stevige bewoordingen te gebruiken om zijn punt te maken. Een bestuurder die staat voor zijn opvattingen en zijn stad."
Ook in 2014 was Ahmed Aboutaleb tot beste bestuurder verkozen. Hij kreeg het meest aantal stemmen bij een peiling onder bijna 7500 bestuurders, ambtenaren en lezers van Binnenlands Bestuur.
Jamal Ben Saddik zegt gevecht tegen Rico Verhoeven af
Film Wahid Sanouji op internationaal filmfestival in India
Marokkaans-Belgisch gemeenteraadslid slachtoffer racisme in trein
Marokkanen geven de voorkeur aan China boven de Verenigde Staten
Algerije weigert studenten met vlucht Royal Air Maroc te repatriëren
Koning Mohammed VI stelt voorwaarden aan zijn reis naar Israël
Film Wahid Sanouji op internationaal filmfestival in India
Marokkaans-Belgisch gemeenteraadslid slachtoffer racisme in trein
Algerije weigert studenten met vlucht Royal Air Maroc te repatriëren
Vlogger Mo Bicep beschuldigd van misleiden consumenten
Marokkaans-Nederlandse horeca-ondernemer Khalid Oubaha blijft positief
Hafsa (19) uit Antwerpen al 10 dagen vermist
Abdelkader Benali geeft 4 mei-lezing in Amsterdam
Spanje: bezwaar tegen financiële steun aan Marokko afgewezen