29 augustus 2022 - 09:00 - Cultuur
De Belgisch-Marokkaanse filmproducers Adil El Arbi en Billal Fallah vertellen hoe ze probeerden om hun eigen film, "Batgirl", te hacken toen ze de annulering ervan vernamen door Warner Bros.
Adil El Arbi en Billal Fallah vertellen in een video op sociale media dat Fallah in Tetouan was toen ze het nieuws kregen. Hij bezocht het graf van zijn grootouders toen hij "plots veel berichten zag" op zijn telefoon. "Ik kreeg een oproep en ze vertelden me: ’Batgirl is gedaan’, aldus Fallah. El Arbi was toen in Tanger. "Ik was in Tanger, in het hotel, op huwelijksreis met mijn vrouw. En plots kreeg ik een telefoontje. Ik kreeg tegelijkertijd een hoop berichten. Daarin stond dat ze de film gingen killen."
Lees ook: Warner Bros schrapt ’Batgirl’ van Adil El Arbi en Bilall Fallah
Eenmaal de eerste schok voorbij, vertelt El Arbi dat hij onmiddellijk de filmmonteur, Martin Walsh, belde om hem te smeken de beelden te redden. "Maak een kopie van de film!", vroeg hij toen. Hij belde vervolgens Fallah om hem hetzelfde te vragen. "Ik ging kijken op de server maar alles was weg," vertelt Fallah. El Arbi geeft toe dat zijn eerste reactie fout was en verontschuldigt zich daarvoor. Hij vertelt ook dat zijn poging om de film te hacken een "paniekreactie" was. "Hacken is fout, maar zien dat de film weg was en dat we geen toegang hadden tot de beelden, was echt moeilijk," vervolgt El Arbi.
Lees ook: Embargo op "Batgirl" van Adil El Arbi en Bilall Fallah
Warner Bros besloot begin augustus de film Batgirl te annuleren. De film was reeds opgenomen en de montage was bijna af. Reden van de annulering is "een strategische verandering, er was nieuw management dat geld wilde besparen".
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko