6 maart 2021 - 17:20 - Wereld
Abdelmadjid Tebboune heeft verklaard dat zijn land "de kwestie van de Westelijke Sahara nooit zal opgeven". De Algerijnse president wilde daarmee opnieuw zijn steun betuigen aan de Polisario en de spanningen tussen Marokko en Algerije doen oplaaien.
"Algerije zal de kwestie van de Westelijke Sahara niet opgeven, een kwestie die overigens in 1989 werd opgelost tijdens een ontmoeting die de Marokkaanse soeverein Hassan II, de Saoedische soeverein Fahd Ben Abdelaziz en de voormalige president Chadli Ben Jdid bijeenbracht", verklaarde Abdelmadjid Tebboune tijdens een interview op de Algerijnse televisie eerder deze week.
"Ze kwamen op vraag van Koning Hassan II, overeen dat de kwestie van de Westelijke Sahara door de VN werd behandeld, met zicht op een hervatting van de betrekkingen tussen de twee landen." aldus de Algerijnse president.
Abdelmadjid Tebboune verwees daarbij naar de ontmoeting die leidde tot de oprichting van de Arabische Maghreb Unie. "In 1989... werden de grenzen geopend, maar Halima (Marokko, nvdr) keerde naar zijn oude gewoonten.", concludeerde het staatshoofd.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit