16 november 2015 - 12:09 - Wereld
Abdelhamid Abaaoud wordt er door de Belgische veiligheidsdiensten van verdacht het brein te zijn achter de dodelijke aanslagen in Parijs vrijdagavond. Bij de aanslagen vielen 129 doden en ruim 350 gewonden.
De Belg van Marokkaanse afkomst wordt er ook van verdacht de drijvende kracht te zijn geweest achter de in januari opgerolde terreurcel in het Belgische Verviers. Hij bevindt zich vermoedelijk in Syrië en zou de aanslagen van Parijs van ginder uit hebben gepland volgens de Franse Premier.
Abaaoud was goed bevriend met Brahim Abdeslam en Bilal Hadfi, twee zelfmoordterroristen die zich vrijdag in Parijs opbliezen. Abaaoud zou in 2010 en 2011 samen met één van de Parijse terroristen tevens strafbare feiten in Brussel hebben gepleegd.
De 27-jarige Abaaoud - of Abou Omar Soussi - is afkomstig uit het Brusselse Molenbeek. Hij had in 2014 voor opschudding gezorgd door zijn 13-jarig broertje voor de strijd in Syrië aan te werven.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval