24 november 2015 - 09:20 - Marokko
België heeft Marokko officieel om hulp gevraagd in de strijd tegen het terrorisme. Dat laat het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken in een verklaring weten.
Koning Filip van België heeft persoonlijk aan Koning Mohammed VI "een nauwe en brede samenwerking van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten" van beide landen gevraagd.
Na het gesprek van de twee staatshoofden heeft minister Mohamed Hassad van Binnenlandse zaken met zijn Belgische ambtsgenoot Jan Jambon gesproken over "een concrete en onmiddellijke uitvoering van het verzoek" dat kan worden "vergeleken met de bestaande samenwerking met Frankrijk".
Meerdere landen hebben in de laatste dagen een beroep gedaan op de Marokkaanse inlichtingendiensten. Het is een tip van Marokko die de Franse veiligheidsdiensten naar de schuilplaats van Abdelhamid Abaaoud, vermeende brein achter de aanslagen van Parijs, heeft geleid. Eind vorige week ontmoette Koning Mohammed VI de Franse President François Hollande in Parijs om deze samenwerking te bespreken.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project