24 april 2025 - 10:30 - Cultuur
Chems-Eddine Belkaid, de zoon van de overleden Marokkaanse zangeres Naïma Samih, dreigt met juridische stappen tegen organisatoren die hommageconcerten voor zijn moeder opzetten zonder zijn voorafgaande toestemming. Hij uitte zijn ongenoegen en waarschuwde via sociale media.
"Wij bevestigen dat we alle noodzakelijke juridische maatregelen zullen nemen om haar rechten en nagedachtenis te beschermen, inclusief gerechtelijke stappen bij de bevoegde instanties, nu en in de toekomst, voor elk eerbetoon dat zonder onze toestemming wordt georganiseerd," zo waarschuwde Chems-Eddine Belkaid in een verklaring op zijn Facebook-account.
Lees ook: Marokko verliest grote zangeres: Naïma Samih overleden
De aanleiding voor deze waarschuwing is de verspreiding op sociale netwerken van posters en promotionele berichten over een concert in Frankrijk. Dit concert, dat gepland staat voor deze maand april, wordt aangekondigd als een eerbetoon aan de zangeres, inclusief kaartverkoop aan het publiek. Er werd echter geen melding gemaakt van enige coördinatie met de familie van de overleden zangeres, noch van het vooraf verkrijgen van toestemming van instanties die haar artistieke rechten beschermen.
Een ingewijde bron meldde aan Hespress dat Chems-Eddine Belkaid zich niet verzet tegen het principe van een eerbetoon aan zijn moeder. Hij eist echter dat dit gebeurt binnen een wettelijk kader, waarbij rekening wordt gehouden met de status die de overledene heeft in de harten van Marokkanen en in de geschiedenis van het nationale lied.
Lees ook: Overlijden Naïma Samih: de krachtige woorden van Koning Mohammed VI
Naïma Samih, een prominent figuur in de Marokkaanse muziek, overleed op 8 maart 2025 op 72-jarige leeftijd na een lang ziekbed. Ze begon haar carrière in de jaren 70 en trad op in de hele Maghreb en daarbuiten. Ze wordt beschouwd als een van de beste vrouwelijke stemmen in de moderne Marokkaanse muziek en was in 1977 de derde Arabische zangeres, na Oum Kalthoum en Fayrouz, die optrad op het prestigieuze podium van de Olympia in Parijs. Tot haar bekendste nummers behoren "Jrit ou jarit" en "Ala Ghafla".
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken