26 mei 2015 - 18:16 - Marokkanen in het buitenland
Het is bijna zomervakantie en zoals elk jaar brengen miljoenen in het buitenland gevestigde Marokkanen hun vakantie in Marokko door. Het merendeel reist met de auto via Spanje.
Om deze grote toestroom in goede banen te leiden bespreken Marokko en Spanje zoals elk jaar de maatregelen die moeten getroffen worden voor de zomeroperatie Marhaba 2015 die dit jaar van 15 juni tot 15 september loopt.
De consulaire diensten van Marokko in Almeria hebben in die zin de havenverantwoordelijken van Motril ontmoet. Er zijn dit jaar niet veel veranderingen te verwachten. Een piek van de aankomsten wordt op 25 juli en 4 augustus verwacht, dus net na de Ramadan. Ook in de laatste dagen van de vakantie, met name tussen 27 en 30 augustus, wordt er een flinke rush verwacht.
In Spanje werd het speciaal plan van de civiele bescherming reeds afgerond. Zoals elk jaar zullen er extra veerboten worden ingezet om de miljoenen passagiers tussen Marokko en Spanje te vervoeren. Het plan doelt erop in die periode een optimale veiligheid voor de passagiers te garanderen, maar ook zorgen voor een vlotte doorstroming van het passagiers- en voertuigenverkeer.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora