31 mei 2015 - 20:44 - Marokkanen in het buitenland
De Spaanse verkeersdienst DGT gaat vanaf juni nummerplaatlezers plaatsen op de wegen die door Marokkaanse vakantiegangers tijdens de zomervakantie worden gebruikt. De maatregel is volgens de Spaanse autoriteiten bedoeld om de toestroom van vakantiegangers en buitenlandse auto’s beter te beheren.
Kentekenlezers zullen onder meer worden geïnstalleerd op de A-7 snelweg richting Almeria, een van de meest drukke wegen tijdens de zomeroperatie ’Paso del Estrecho’. De toestellen zullen op 15 juni in werking treden.
Na een laatste meeting met de Marokkaanse autoriteiten op maandag 1 juni, zal Spanje de genomen beslissingen ten uitvoer brengen. Zo werd onder meer besloten om vijf veerboten in te zetten tussen Almeria en Marokko. In de drukste periode, de eerste week na het einde van de Ramadan, wordt een zesde boot voorzien.
De DGT waarschuwt Marokkaanse vakantiegangers: controles zullen niet alleen in Almeria maar ook in de rest van het land worden uitgevoerd. Opgelet dus voor overbeladen auto’s!
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko