2 juni 2015 - 10:35 - Marokkanen in het buitenland
Binnen twee weken gaan in Spanje en Marokko de zomeroperatie Paso del Estrecho - Marhaba 2015 van start om de toestroom van Marokkaanse vakantiegangers in goede banen te leiden. Dit jaar worden 2,5 miljoen mensen en iets meer dan 600.000 voertuigen verwacht.
Maandag werd de zomeroperatie tijdens een meeting van de Spaanse en Marokkaanse autoriteiten besproken. Beide landen zullen de nodige maatregelen treffen om de veiligheid van de vakantiegangers en een vloeiend verkeer te garanderen.
Tijdens de zomerperiode wordt ook extra hulp voorzien voor vakantiegangers. Ongeacht het probleem, iedereen kan een beroep doen op de Spaanse en Marokkaanse hulpdiensten. In Spanje werden daarvoor 74 mensen aangeworven, waaronder vertalers en maatschappelijke werkers.
Andalusië, in het zuiden van Spanje, heeft tevens een samenwerkingsakkoord gesloten met de Rode Kruis. Behalve geneesmiddelen en sanitaire uitrusting, zullen er extra hygiënecontroles in de havens worden uitgevoerd.
De zomeroperatie Marhaba 2015 loopt dit jaar van 5 juni tot 15 september. Spanje en Marokko verwachten extra veel reizigers in de laatste dagen van juli en begin en eind augustus.
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Bedrijven in Marokko massaal ten onder
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)