Camaïeu moet 10.000 euro betalen aan moslima
Het Frans kledingmerk Camaïeu werd door de rechtbank van Toulouse tot een schadevergoeding van 10.000 euro veroordeeld wegens discriminatie tegen een moslima met een hoofddoek.
Yasmina Haifi werd in augustus 2014 geschorst door het ministerie van Ivo Opstelten na een tweet over de zionistische staat Israël.
In 2015 werd ze ontslagen. Onterecht volgens de rechtbank die haar enkele dagen geleden een schadevergoeding heeft toegewezen. De hoogte van de schadevergoeding zal later worden bepaald.
Yasmina Haifi werkte als personeelsadviseur bij de Nationaal Coordinator Terrorismebestrijding toen ze in 2014 "ISIS heeft niets met Islam te maken... is vooropgezet plan van zionisten die bewust Islam willen zwart maken" tweette. Ze werd onder druk gezet en haalde het bericht weg maar werd desondanks geschorst en stapte naar de rechter.
Volgens de rechtbank viel het bericht van Haifi onder de vrijheid van meningsuiting en was een schriftelijke berisping voldoende geweest.
Lees meer
Het Frans kledingmerk Camaïeu werd door de rechtbank van Toulouse tot een schadevergoeding van 10.000 euro veroordeeld wegens discriminatie tegen een moslima met een hoofddoek.
Het is Geert Wilders gelukt zijn "minder Marokkanen" proces uit te laten stellen tot volgend jaar. RTL Nieuws vernam dat bij de rechtbank van Den Haag.
Een vrouw heeft van de rechtbank in Meknes een schadevergoeding van 350.000 dirham toegekend gekregen als gevolg van een ernstige medische fout.
Een man uit Tetouan die twee jaar geleden naar het Iraaks-Syrisch conflictgebied was vertrokken om zich bij Daesh aan te sluiten, is kort geleden bij gevechten omgekomen.
Een jonge moslima heeft een schadevergoeding van 85.000 dollar toegekend gekregen nadat agenten haar dwongen om haar hoofddoek af te doen in het Amerikaanse Los Angeles.