Aminah en Samira, eerste politierekruten met hoofddoek in Vancouver
Aminah Ibrahim (17) en Samira Sallow (15) zijn de twee eerste rekruten met een hoofddoek van het kadettenkorps van het Vancouver Police Department (VPD), in Canada.
12 augustus 2017 - 13:40 - Wereld
Een jonge moslima heeft een schadevergoeding van 85.000 dollar toegekend gekregen nadat agenten haar dwongen om haar hoofddoek af te doen in het Amerikaanse Los Angeles.
Kirsty Powell, Amerikaanse moslima, werd in 2015 tijdens een verkeerscontrole door de politie gearresteerd en in bewaring genomen. Volgens de Raad voor Amerikaans-Islamitische betrekkingen CAIR trokken de agenten toen haar hoofddoek af in het bijzijn van andere verdachten.
“Mevrouw Powell draagt een hoofddoek uit religieuze overtuiging en werd gedwongen om de nacht zonder hoofddoek door te brengen toen ze in bewaring was. Ze beleefde het als een traumatiserend moment”, aldus de organisatie in een verklaring.
Sinds deze zaak hebben verschillende staten in de VS besloten om hun wet aan te passen. Hoofddoeken mogen enkel nog door vrouwelijke agenten worden afgenomen en alleen wanneer dat “nodig is voor de veiligheid van de agenten” en uitsluitend “wanneer er geen mannelijke agenten of gevangenen aanwezig zijn”
Lees meer
Aminah Ibrahim (17) en Samira Sallow (15) zijn de twee eerste rekruten met een hoofddoek van het kadettenkorps van het Vancouver Police Department (VPD), in Canada.
Een jonge moslima werd enkele dagen geleden in een McDonald’s restaurant in de wijk Seven Sisters in Londen geweigerd omdat ze een hoofddoek droeg.
Sharon Roop, officier van de speciale reservepolitie in de Verenigde Staten heeft in november toestemming gekregen om een hijab te dragen tijdens haar dienst.
De politie in Brussel overweegt om vrouwelijke agenten aan te werven die een hoofddoek dragen. De laten de plaatselijke autoriteiten weten.
In het Canadese Toronto heeft een schoolmeisje de schrik van haar leven gehad. Een man nam haar hoofddoek af, knipte het kapot met een schaar en vluchtte weg.