1 maart 2025 - 23:00 - Marokko
In het Marokkaanse Taourirt is grote opschudding ontstaan na de tragische dood van een zwangere vrouw en haar ongeboren kind op 24 februari in het provinciaal ziekenhuis. De gemeente Taourirt spreekt van "medische nalatigheid" en benadrukt de diepe problemen waarmee het overbelaste ziekenhuis kampt.
Dit drama is slechts het topje van de ijsberg, aangezien inwoners van Taourirt en omgeving al jaren waarschuwen voor een schrijnend tekort aan zowel materiaal als personeel. De gemeente heeft een scherpe verklaring afgegeven waarin zij de diensten van het ministerie van Volksgezondheid en Sociale Bescherming direct verantwoordelijk stelt.
Lees ook: Drama in Casablanca: drie zwangere vrouwen overleden in kliniek
Deze beschuldiging komt nadat de gemeente zelf had geprobeerd de situatie te verbeteren. Een samenwerking met het Nationale Initiatief voor Menselijke Ontwikkeling (INDH) had geleid tot de aankoop van apparatuur, waaronder een scanner. Deze inspanning bleek echter onvoldoende om de tekortkomingen te verhelpen.
Het feit dat de vertegenwoordiger van de provinciale delegatie van het ministerie van Volksgezondheid afwezig was tijdens een cruciale vergadering begin februari over "problemen in de gezondheidssector", wordt door de gemeente als een extra provocatie ervaren.
Lees ook: Ambulance met zwangere vrouw vat vlam in Tanger
Demonstranten, die zich verzamelden voor het ziekenhuis om de familie van het slachtoffer te steunen, eisen onder meer "minimale medische apparatuur", "personeel" en "artsen en specialisten". Het bezoek van de regionale directeur van de gezondheidszorg, die door de mobilisatie werd versneld, en zijn beloften van "hervormingen" lijken de woede niet te kunnen stillen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt