19 november 2022 - 16:00 - Sport
Marokkanen die naar Qatar reizen om de wedstrijden van de Atlas Leeuwen bij te wonen op het WK, moeten de officiële applicatie van het evenement, Hayya, en de coronatrackingapp Ehteraz, op hun smartphone installeren. Beide apps zouden spyware bevatten van de Qatarese autoriteiten.
De twee applicaties zouden de Qatarese autoriteiten een ruime toegang geven tot de gegevens op de smartphones (Android en iOS) van bezoekers, waaronder Marokkaanse supporters. Daarmee zouden de autoriteiten inhoud kunnen lezen, verwijderen, wijzigen en zelfs rechtstreeks bellen.
Lees ook: WK-2022: speciale maatregelen voor Marokkaanse fans
Om naar Qatar te reizen kan je volgens de Franse Commissie voor informatietechnologie en burgerlijke vrijheden (CNIL), daarom het beste een wegwerptelefoon of een oude, geresette mobiele telefoon gebruiken. Reizigers kunnen dan de apps installeren voordat ze vertrekken en ze bij terugkeer verwijderen.
Lees ook: Marokko stuurt beste politieagenten naar Qatar
Reizigers naar Qatar worden ook verzocht om "verbindingen met diensten die authenticatie vereisen zoveel mogelijk te beperken". De toepassingen zouden hiervan kunnen profiteren om hun wachtwoorden te achterhalen. Naar verwachting zullen zo’n 1,5 miljoen supporters, waaronder Marokkanen, Qatar bezoeken om het WK bij te wonen.
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op
Fenerbahçe vindt koper voor Sofyan Amrabat
Van clubloos tot miljoenentransfer: Marokkaanse voetballers op de markt