Marokkanen in Golfstaten stuurden 11,6 miljard dirham naar Marokko in 2018
Marokkanen die in de Golfstaten wonen sturen steeds meer geld naar hun land van herkomst, zoals cijfers van de Marokkaanse exchange office aantonen.
11 april 2019 - 14:40 - Economie
Marokkanen in het buitenland sturen minder geld naar Marokko. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Wisselkantoor.
Volgens de dienst stuurden in het buitenland gevestigde Marokkanen in de twee eerste maanden van het jaar 9,945 miljard dirham naar Marokko.
In dezelfde periode in 2018 bereikte dit bedrag 10,625 miljard dirham. De overdrachten daalden dus met 6,4% of 680 miljoen dirham, aldus de dienst.
Het Wisselkantoor bericht ook dat de directe buitenlandse investeringen in dezelfde periode met 28,8% zijn gedaald, van 4,351 miljard dirham in 2018 naar 3,1 miljard dirham dit jaar.
Lees meer
Marokkanen die in de Golfstaten wonen sturen steeds meer geld naar hun land van herkomst, zoals cijfers van de Marokkaanse exchange office aantonen.
De directe buitenlandse investeringen in Marokko zijn met 19,5 procent gedaald tot eind februari.
Marokkanen in het buitenland sturen steeds minder geld naar Marokko. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Marokkaanse Exchange Office.
De directe investeringen van in het buitenland gevestigde Marokkanen in Marokko, zijn in de zeven eerste maanden van het jaar met 2 miljard dirham toegenomen.
De geldoverdrachten van in het buitenland gevestigde Marokkanen naar het land van herkomst, blijven sterk dalen volgens nieuwe cijfers van het Marokkaans Wisselkantoor.