9 april 2017 - 17:40 - Marokkanen in het buitenland
Voor de zomeroperatie Marhaba 2017 die in juni van start gaat zullen een dertigtal boten worden ingezet op de oversteek tussen Spanje en Marokko.
Amane Fethallah, directrice van de Koopvaardij, vertelde aan La vie éco dat dertig boten en één reserveboot tijdens de Marhaba operatie zullen worden ingezet. Dat zijn volgens haar zes boten meer dan vorig jaar. De ferry’s zullen maximaal vier keer per dag heen en weer mogen varen.
Net zoals elk jaar zullen de boottickets uitwisselbaar zijn, wat betekent dat bijvoorbeeld een ticket gekocht voor een oversteek met FRS ook op een boot van Trasmediterranea of Balearia kan worden gebruikt of andersom.
Amane Fethallah sprak ook over de prijzen van de boottickets. De oversteek tussen Algeciras en Tanger Med is één van de duurste ter wereld, wat voor de nodige klachten zorgt. Volgens Fethallah heeft haar afdeling geen invloed op de prijzen maar wordt er nauw met de reders samengewerkt om een sterke stijging van de prijzen in de zomerperiode te voorkomen.
Dit zijn de rederijen die tijdens de zomeroperatie Marhaba 2017 naar Marokko zullen varen:
– Acciona : 5 boten
– Balearia 2 boten
– Grimaldi 2 boten
– Armas : 2 boten
– GNV : 4 boten
– Africa Morocco Links (AML) : 5 boten
– Intershipping : 5 boten
– FRS : 5 boten
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora