26 augustus 2016 - 19:50 - Marokko
Vrouwen zijn niet meer welkom in de rechtbanken van eerste aanleg en van beroep in Tetouan. Zij reageren namelijk « te emotioneel » wanneer hun naasten worden veroordeeld.
Volgens een verklaring van het Noordse Observatorium voor de Mensenrechten is het besluit van de rechtbank pure discriminatie. Vrouwen worden beschouwd als « individuen die niet in staat zijn om vonnissen aan te horen, omdat ze dan huilen en roepen om hun onbegrip te tonen ». Volgens de NGO is het een manier om te zeggen dat « vrouwen de mindere zijn van mannen ».
Mohamed Benaissa, voorzitter van het Observatorium, vertelde aan persagentschap EFE dat de maatregel werd toegepast maar dat er geen geschreven besluit in die zin bestond. Alle rechters in de twee rechtbanken weigeren de aanwezigheid van vrouwen tijdens zittingen. Vrouwen wachten volgens Benaissa op de vonnissen buiten de rechtszalen.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader