4 mei 2019 - 13:30 - Marokko
Sebta heeft besloten om de toegang tot de enclave te verbieden voor Marokkaanse vrouwen die als huispersoneel of in kleine handels werken en niet over een werkcertificaat beschikken.
Het besluit werd genomen op vraag van Marokkaanse en Spaanse verenigingen voor de rechten van de vrouwen. Het verbod is sinds donderdag 2 mei van kracht.
Een groot aantal vrouwen werden donderdag verrast toen hen de toegang tot de enclave werd verboden door de Marokkaanse politie. Dat bericht Al Ahdath Al Maghribia.
Voor de gedupeerde vrouwen werden tevens geen alternatieve oplossingen voorgesteld. Een moeilijke situatie daar veel van deze vrouwen de enige inkomstenbron zijn van hele families.
Lees meer
Een nieuw rapport van de Verenigde Naties toont aan dat er een groot verschil bestaat tussen de financiële situatie van Marokkaanse vrouwen en mannen in Italië.
In Marokko wordt intimidatie sinds afgelopen vrijdag met een celstraf en een boete gestraft. Een nieuwe wet over intimidatie tegen vrouwen werd in het staatsblad gepubliceerd.
Bij de grensovergang naar Sebta heeft de Marokkaanse douane in samenwerking met de politie 11.700 XTC-pillen in beslag genomen.
Meerdere migranten die met een bootje naar Spanje waren vertrokken, werden door de Spaanse veiligheidsdiensten onderschept en dezelfde dag naar Marokko teruggestuurd.
De ambassadeur van Koeweit in Rabat heeft de berichten over het besluit van zijn regering om de toegang tot het land te verbieden aan Marokkaanse vrouwen ontkend.
In Marokko zijn op dag van vandaag ongeveer 8 miljoen vrouwen vrijgezel. Het aantal vrijgezelle vrouwen groeit snel, wat een reden voor bezorgdheid is in het koninkrijk.
Twee Syrische vrouwen zijn eerder deze week met een grote som geld door Marokkaanse douaniers gearresteerd bij de grens met Melilla.
De Marokkaanse belastingdienst heeft een groot onderzoek gestart naar de eigendommen van minnaressen van Marokkaanse verantwoordelijken.
Een Marokkaanse vrouw die goederen smokkelde tussen Sebta en Marokko, is woensdag rond 5 uur ’s ochtends overleden. Ze wachtte toen aan de Marokkaanse kant van de grens om de...
Minister Bassima Hakkaoui van Solidariteit, Vrouwen, Familie en Sociale ontwikkeling heeft eerder deze week in Rabat de resultaten van het tweede nationaal onderzoek naar...