Zoeken

Ruim 1800 vrouwen in Marokkaanse gevangenissen

2 januari 2016 - 13:48 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In Marokko zitten 1849 vrouwen achter de tralies. Dat is 2,5 procent van het totaal aantal gedetineerden in het land.

Mohamed Sebbar, voorzitter van de mensenrechtenraad CNDH, maakte deze cijfer woensdag bekend tijdens een meeting over de detentieomstandigheden van vrouwen in Marokko.

Een recente onderzoek van het Institute for Criminal Policy Research (ICPR) toonde in september aan dat er wereldwijd 700.000 vrouwelijke gevangenen zijn. Ruim de helft wordt in de Verenigde Staten, Rusland en China vastgehouden. In Nederland zijn 5,4 procent gedetineerden vrouwen.

Lees meer

Marokkaans Observatorium tegen vrouwengeweld kreeg 38.000 meldingen binnen

Het Marokkaanse Observatorium tegen vrouwengeweld ’Oyoune Nissaiya’ kreeg vorig jaar ruim 38.000 meldingen binnen van geweld tegen vrouwen.

Overbevolking in Marokkaanse gevangenissen bereikt ruim 320%

De situatie in Marokkaanse gevangenissen gaat snel achteruit. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het Marokkaans observatorium voor gevangenissen OMP.

Marokko: 84 kinderen onder 5 jaar in de gevangenis

In Marokko verblijven 84 kinderen onder 5 jaar met hun moeders in de gevangenis, 31 meisjes en 53 jongetjes. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het gevangenisobservatorium OMP.

Marokko: 8% sterfgevallen door roken

Jaarlijks worden 8 procent van het totaal aantal sterfgevallen in Marokko door roken veroorzaakt. Dat stelt minister El Hossein El Ouardi van Gezondheid.

Zes Marokkaanse vrouwen in Midden-Oosten gegijzeld

Zes Marokkaanse vrouwen die met een werkcontract naar het Midden-Oosten vertrokken, worden al ruim een maand gegijzeld in een steuncentrum voor dienstmeisjes.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team