Vijf ontsnapte gedetineerden uit gevangenis Salé gearresteerd (update)
Slechts 24 uur na hun spectaculaire ontsnapping uit de gevangenis van Salé werden vijf gevangenen opnieuw gearresteerd.
28 januari 2017 - 17:45 - Marokko
In Marokko verblijven 84 kinderen onder 5 jaar met hun moeders in de gevangenis, 31 meisjes en 53 jongetjes. Dat blijkt uit een nieuw rapport van het gevangenisobservatorium OMP.
Eind 2016 werden 1898 vrouwen gevangen gehouden in het land. Dat is 2,4 procent van het totaal aantal gedetineerden in het land.
Daarvan is meer dan de helft in voorlopige hechtenis en werd dus nog niet definitief veroordeeld. Bij de mannen wordt hetzelfde waargenomen.
Onder de vrouwelijke gevangenen bevinden zich 16 tienermeisjes en hebben 66 vrouwen een buitenlandse nationaliteit.
Lees meer
Slechts 24 uur na hun spectaculaire ontsnapping uit de gevangenis van Salé werden vijf gevangenen opnieuw gearresteerd.
Eind 2016 waren er 1,105 miljoen werklozen in Marokko. Dat stelt de hoge planning commissie HCP in een nieuw rapport.
Terwijl in vele landen de consumptie van sigaretten afneemt werd in Marokko juist een sterke stijging waargenomen in 2016.
Marokkaanse vrouwen krijgen steeds minder kinderen, een trend die in de komende jaren zal aanhouden. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Hoge Planning Commissie HCP.
In het noord Marokkaanse Nador is de ontvoering van drie kinderen op het nippertje voorkomen dankzij enkele getuigen.