19 oktober 2025 - 13:00 - Nederland
De populaire thrillerserie "Sihame" is terug met een tweede seizoen, waarin de hoofdrolspeelster, gespeeld door Ahlaam Teghadouini, opnieuw wordt geconfronteerd met oude en nieuwe bedreigingen.
In het eerste seizoen zagen kijkers hoe Sihame op gruwelijke wijze wraak nam nadat intieme beelden van haar werden verspreid. De serie, die in zijn geheel te streamen is bij KRO-NCRV op NPO Start, heeft een maatschappelijke discussie op gang gebracht, waarbij veel kijkers zich "gehoord" voelen.
Lees ook: Ahlaam Teghadouini verbrak op haar weg naar succes alle contact met haar moeder
"Sihame", bedacht door Achmed Akkabi, zelf bekend van "Mocro Maffia", wordt gezien als de vrouwelijke tegenhanger van "Mocro Maffia". Het nieuwe seizoen toont de nasleep van de wraakmoorden en stelt de centrale vraag hoe ver je gaat om je naasten te beschermen. Producent, regisseur en hoofdschrijver Fadua El Akchaoui benadrukt de maatschappelijke relevantie: “We willen een lichtje schijnen op een wat donker plekje in onze samenleving. Hoe luguber het ook is, het is wel krachtig, omdat het vrouwen laat zien: je kunt ook opstaan.” Het eerste seizoen was een groot succes en werd in één week tijd meer dan een miljoen keer gestreamd.
De Marokkaans-Nederlandse hoofdrolspeelster Ahlaam Teghadouini geeft gestalte aan de bikkelharde strijd van haar personage. Terwijl ze in het eerste seizoen nog "doodeng" vond om Sihame te spelen en naar duistere muziek luisterde ter voorbereiding, voelde ze zich nu zelfverzekerder. “Ik wist wie het personage was, dus ik wist ook veel dichter bij haar te komen. Ik ging er met veel meer zekerheid in,” blikt Teghadouini terug. Zij kon zich goed inleven in de rol van Sihame: “Ik snap wat het is om als vrouw een bepaalde boosheid met je mee te dragen. Daar heb ik ook wel uit geput.”
De serie brengt zware thema’s als sextortion, online exposing, geweld tegen vrouwen en victim blaming ter sprake. Ahlaam Teghadouini noemt het ’bitterzoet’ dat "Sihame" een maatschappelijke discussie teweegbrengt. De makers willen agressie of wraak niet verdoezelen, maar zoeken juist de balans om mensen die dit in het echte leven meemaken geen extra leed te berokkenen. “Met Sihame willen we laten zien wat dat met een slachtoffer doet, zodat het mensen aan het denken zet,” stelt de actrice.
Lees ook: Mocro Maffia-makers brengen expose-serie "Sihame" uit
Volgens Ahlaam Teghadouini krijgt zij indrukwekkende berichten, onder meer van moeders die hun dochter verloren door online exposing. Zij putten hoop uit het feit dat dit gevoelige thema nu eindelijk de nodige aandacht krijgt. Maakster El Akchaoui, afkomstig uit Rotterdam, hoopt dat de "gekke uitvergroting" van de vrouwelijke variant op de "next level-crime" uit "Mocro Maffia" het gesprek op gang brengt. Haar oproep is duidelijk: “We moeten gewoon wat liever zijn voor elkaar en beter voor elkaar zorgen. Er zijn geen winnaars, wel verliezers.”