Zes doden bij aanslag op moskee in Canada
Bij een terroristische aanslag op de moskee van Sainte-Foy in Quebec zijn zondagavond zes mensen omgekomen. Acht mensen raakten gewond.
- Marokko
De politie heeft donderdag in de wijk Hay Hassani in Casablanca een vrouw gearresteerd die een moskee in Lissasfa had geprofaneerd.
Volgens de nationale veiligheidsdienst DGSN had de 40-jarige vrouw een Koran in de moskee Bouchaib Doukkali besmeurd. Ze werd op heterdaad betrapt.
Assabah berichtte eerder deze week al over de profanatie van de Lkhzama moskee in dezelfde wijk.
In enkele weken tijd werden vijf gelijkaardige incidenten gemeld in de regio van Casablanca. Woensdag organiseerden ontevreden moskeegangers een sit-in om tegen de profanaties te protesteren.
Lees meer
Bij een terroristische aanslag op de moskee van Sainte-Foy in Quebec zijn zondagavond zes mensen omgekomen. Acht mensen raakten gewond.
Een bejaarde gebedsoproeper werd onlangs door een veertiger in de Al Ummah moskee in Amsterdam tegen de grond geslagen.
De politie heeft woensdag een verdachte gearresteerd voor een aanval in een moskee in Kenitra. De imam en een moskeeganger werden door de man met een bijl geattaqueerd.
Eerder deze week zijn beelden op internet verschenen van een geboeide imam die door moskeegangers wordt uitgejouwd in de wijk Bensouda in Fez.
Een Braziliaanse vrouw is maandag door de politie op de Mohammed V luchthaven in Casablanca gearresteerd voor het smokkelen van cocaïne.