23 mei 2013 - 10:56 - Marokko
Een vrouw is om het leven gekomen tijdens de afbraak van een sloppenwijk nabij Mohammedia. Dat meldt de Marokkaanse vereniging voor mensenrechten AMDH.
Het slachtoffer bevond zich in de woning van haar broer, toen het huisje instortte. Haar broer raakte ernstig gewond. Zijzelf, moeder van twee kinderen, overleed kort na het incident in het ziekenhuis.
Lokale autoriteiten hadden de bewoners verwittigd van de sloop van de sloppenwijk ’Brahma 2’ die dag om 10 uur. Maar volgens de AMDH, begon de sloop vier uur te vroeg, waardoor de bewoners werden verrast.
De prefectuur van Mohammedia weigert zich over de zaak uit te spreken. In totaal werden 26 illegaal gebouwde woningen gesloopt.
Marokko had in 2004 het programma "Steden zonder sloppenwijken" gestart, waarbij 2 miljoen mensen moeten worden verplaatst naar decente woningen. In 2012 was het programma officieel tot 70% afgewerkt. Toch woont nog steeds één Marokkaan op zes in erbarmelijke omstandigheden.
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd