Bus rijdt café binnen in Casablanca, 28 gewonden
Zondag raakten 28 mensen gewond bij een busongeval in Casablanca. De bus van het openbaar vervoerbedrijf M’dina Bus is een volle café binnengereden in de wijk Roches Noires.
24 oktober 2013 - 21:43 - Marokko
Woensdag raakten vijf mensen gewond bij de sloop van 53 illegale woningen in Martil, nabij Tetouan in het noorden van Marokko.
Volgens lokale bronnen besloot de prefectuur de woningen af te breken omdat ze op illegale wijzen en zonder vergunning waren gebouwd.
Functionarissen die toezicht moesten houden op de sloop werden met stenen bekogeld door de bewoners. Vijf van hen raakten gewond en moesten worden gehospitaliseerd. Dezelfde bronnen melden dat geen burgers gewond raakten bij de sloopoperatie.
Regering Benkirane strijdt sinds 2012 tegen de bouw van illegale woningen. In Agadir, Kenitra, Salé of nog Tanger werden hele wijken gesloopt. Deze verlopen moeizaam en worden vaak geteisterd door geweld. Zeker 60 mensen raakten het laatste jaar gewond bij sloopoperaties.
Lees meer
Zondag raakten 28 mensen gewond bij een busongeval in Casablanca. De bus van het openbaar vervoerbedrijf M’dina Bus is een volle café binnengereden in de wijk Roches Noires.
In de stad Tamanar op 84 km van Essaouira zijn 12 mensen omgekomen en raakten er 28 anderen gewond bij een zwaar busongeval.
Ruim 700 migranten hebben woensdag en donderdag tevergeefs een poging ondernomen Sebta en Melilla binnen de te komen. In Sebta bestormden een driehonderdtal mensen de grens,...
Donderdagochtend raakten vijftien mensen gewond bij incidenten tussen politie en bewoners van illegaal gebouwde huizen in Tanger.
In Rabat hebben een tiental gediplomeerde werklozen op woensdag tijdens een protestactie, getracht de hekken van het Parlement te beklimmen.