Zoeken

Voorwaardelijke gevangenisstraf voor niet-vasters in Marokko

16 juli 2015 - 15:33 - Marokko

Geschreven door Laila A.

De rechtbank van Marrakech heeft dinsdag vier jongeren tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden veroordeeld. De vier werden gearresteerd wegens het eten in het openbaar tijdens de Ramadan.

Een vijfde minderjarige verdachte moet vrijdag voor de jeugdrechter verschijnen. Dat stelt Omar Adib, lokale verantwoordelijke van de mensenrechtenvereniging AMDH.

Volgens Adib is de beslissing van het gerecht "moedig" maar toch zou hij liever hebben gehad dat de jongeren werden vrijgesproken.

De niet-vasters werden op het Djemaa el Fna plein in Marrakech gearresteerd. Aan de politie vertelden ze dat ze dorst hadden vanwege de hitte. Het was die dag boven 40 graden in de rode stad.

Vorige week werden zeker acht Marokkanen gearresteerd omdat ze het vasten overdag in het openbaar hadden verbroken. In Marokko staat daar van één tot zes maanden gevangenisstraf op.

Lees meer

Vier maanden celstraf voor mishandelen travestiet in Fez

Twee mannen zijn donderdag tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld voor de mishandeling van een homoseksueel die zich als vrouw had verkleed in het Marokkaanse Fez.

Rechtbank Al Hoceima veroordeelt gemeentevoorzitter tot 10 jaar celstraf

De rechtbank van Al Hoceima heeft de voormalige gemeentevoorzitter van Beni Hmed Imkezn tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor valsheid in geschrifte en meineed.

Marokkaanse journalist krijgt celstraf na artikel over politiegeweld in Al Hoceima

Hamid El Mahdaoui, journalist en redacteur van website Badil, werd tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld vanwege ’valse beschuldigingen’.

Voormalige burgemeester Marrakech tot gevangenisstraf veroordeeld

Omar Jazouli, voormalige burgemeester van Marrakech, is donderdag in beroep tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar veroordeeld.

Ramadan 2015: drinkende man aangehouden bij Hassantoren in Rabat

Een lid van de Marokkaanse beweging Massayminch werd op de eerste dag van de Ramadan gearresteerd omdat hij water dronk bij de Hassantoren in Rabat.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team