18 december 2013 - 10:47 - Marokko
De International Narcotics Control Board zou Marokko hebben gewaarschuwd tegen een mogelijke legalisering van cannabisteelt. Het zou in strijd staan met de verschillende internationale verdragen zoals de Conventie van Wenen waarbij Marokko partij is.
Het VN-orgaan zou vrezen dat de legalisering van cannabisteelt in Marokko én het besluit van Uruguay om het verbouwen, kopen en roken van marihuana toe te te staan, andere landen aanmoedigt om hetzelfde te doen.
De wet zou bovendien een negatief invloed hebben op de strijd tegen de drugshandel zegt INCB. Het orgaan stelt dat de legalisering van cannabis zou kunnen leiden tot een toename van de drugssmokkel naar landen waar het gebruik ervan verboden is.
Goed geïnformeerde bronnen vertelden ons dat drugsbaronnen aan de oorsprong liggen van het legaliseringsproject. Wordt de tekst aangenomen, dan zou het in geen geval ten goede komen aan de honderden landbouwers uit de Rif vervolgd voor het groeien van cannabis.
In Marokko wordt verwacht dat de legalisering van wietteelt - dat jaarlijks 10 miljard dollar opbrengt (of 10% van het BBP) - het land uit de economische crisis helpt.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko