5 juni 2025 - 16:20 - Marokko
In Tanger voeren de autoriteiten een strijd tegen de illegale handel in schapen. Met het oog op het naderende Eid ul-Adha worden er verscherpte controles uitgevoerd om de ongeoorloofde verkoop van dieren te stoppen.
Volgens Hespress hebben lokale autoriteiten in het district Charf Mghogha afgelopen woensdag ingegrepen in de wijk Oued, in de zone van Sania. Ze stuitten op een auto volgeladen met tientallen schapen, klaarblijkelijk bestemd voor discrete verkoop aan gezinnen in Tanger.
Lees ook: Markten gesloten, nergens schapen in Noord-Marokko
Tien schapen werden in beslag genomen en een geïmproviseerde stal die als onderkomen diende, is ontmanteld. De betrokkenen moesten de rest van de kudde terugbrengen naar hun herkomstgebied, aan de rand van Tanger.
Lees ook: Gekte om ’douara’: prijs naar recordhoogte van 1000 dirham
Het medium meldt dat de autoriteiten hun toezicht over de hele stad intensiveren. Ze treden streng op tegen de illegale verkoop van schapen vanuit garages of andere geïmproviseerde locaties in volkswijken. Er worden consequent processen-verbaal opgemaakt en een deel van de schapen wordt systematisch in beslag genomen. Dit alles om de regels te handhaven en de volksgezondheid te beschermen.
Binnenkort pinnen bij Moul hanout in Marokko
Vliegen, muggen en kakkerlakken: Marokkaanse stad kampt met insectenplaag
Apache, drones en cyberleger: Marokko’s strategie tegen regionale dreigingen
Reizigers Nador boos om plotselinge bagageregels Air Arabia
Dwaling Israëlische Mossad verbrijzelde familie Bouchikhi
Belgisch talent hoopt op interlandcarrière bij Marokko
Vliegen, muggen en kakkerlakken: Marokkaanse stad kampt met insectenplaag
Apache, drones en cyberleger: Marokko’s strategie tegen regionale dreigingen
Reizigers Nador boos om plotselinge bagageregels Air Arabia
Dwaling Israëlische Mossad verbrijzelde familie Bouchikhi
Lamsvleesprijzen in Spanje door het dak, Marokko beschuldigd
Stroomuitval legt luchthaven Nador lam
Giftige slangenplaag in Driouch door stijgende temperaturen
Celstraf voor verkoop alcohol aan moslims in Al Hoceima