10 december 2020 - 18:12 - Wereld
De president van de Verenigde Staten, Donald Trump, heeft een akte ondertekend waarin de soevereiniteit van Marokko over de Marokkaanse Sahara wordt erkend. Deze ondertekening komt minder dan een maand voor het vertrek van Trump uit het Witte Huis.
Tijdens een persconferentie heeft de speciale adviseur van Trump, Jared Kushner, gezegd dat Marokko in ruil voor de erkenning akkoord is gegaan met een normalisering van de betrekkingen met Israël.
Dit betekent onder andere dat Marokko zijn luchtruim gaat openstellen voor Israëlisch burgerluchtverkeer en dat er Israëlische vluchten in Marokko mogen landen.
De normalisering van de banden met Israël is een controversieel onderwerp in de Arabische wereld en in Marokko zelf. Het is te verwachten dat er scherpe kritiek zal komen op het besluit vanuit andere Arabische landen en de Marokkaanse politieke klasse.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens